Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia”

12. júna v Nowom Targu v konferenčnej sále Centra cezhraničného vzdelávania Euroregiónu "Tatry" boli ocenené inštitúcie realizujúce mikroprojekty v rámci Programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.

 

V 2. ročníku online súťaže "Mikro líder pohraničia" organizovanej v rámci zastrešujúcich projektov "Príroda a kultúra nás spájajú" a "Spoločné odborné vzdelávanie v poľsko-slovenskom pohraničí" boli ocenené mikroprojekty v kategóriách:

 

- Kategória I - najlepšia investícia zvyšujúca atraktivitu poľsko-slovenského pohraničia  - pre obec Jodłownik,

- kategória II - najlepšia poľsko-slovenská publikácia - Okresné kultúrne centrum v Nowom Targu,

- kategória III - najlepšie cezhraničné podujatie - Centrum kultúry, športu a propagácie v Szczawnici,

- kategória IV - najlepší elektronický produkt alebo elektronická služba - obec Ochotnica Dolna,

- kategória V - najlepšia vzdelávacia aktivita v oblasti spoločného odborného vzdelávania v poľsko-slovenskom pohraničí - ZSMS Zakopané a obec Rabka-Zdrój.

 

Medzi ocenenými boli Obec Jodłownik, Okresné kultúrne stredisko v Nowom Targu, Centrum kultúry, športu a propagácie v Szczawnici, Obec Ochotnica Dolna, Školský športový komplex majstrov Stanisława Marusarza v Zakopanom a Obec Rabka-Zdrój.

 

Vyznamenanie získali: Obec Piwniczna, Obec Poronin, Mesto Mszana Dolna, Limanowa Powiat, Oravské kultúrne stredisko v Jabłonke, Tatranský národný park, Obec Jabłonka, Obec Lipnica Wielka, GOPR Regionálna skupina Podhalańska, Združenie pátracej a záchrannej skupiny Podhale a Obec Nowy Targ.

 

Ceny víťazom súťaže odovzdali Bogusław Waksmundzki, predseda Rady Združenia Euroregión "Tatry", a Michał Stawarski, riaditeľ kancelárie Združenia Euroregión "Tatry".

 

V ten istý deň sa uskutočnilo 15. zasadnutie Výboru pre mikroprojekty pre zastrešujúce projekty s názvom "Spája nás príroda a kultúra" a "Spoločné odborné vzdelávanie v poľsko-slovenskom pohraničí" Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020, na ktorom boli zhrnuté aktivity realizované v rámci zastrešujúcich projektov riadených Zväzkom Euroregión "Tatry".

 

Zasadnutie otvoril Boguslaw Waksmundzki, predseda Rady Zväzku Euroregión "Tatry", ktorý pôsobí ako predseda Výboru pre mikroprojekty. Funkciu spolupredsedov Výboru pre mikroprojekty vykonávali pani Patrycja Janošková-Hnatová zastupujúca Prešovský samosprávny kraj, pán Libor Gašperík zo Žilinského samosprávneho kraja a pán Michal Stawarski, riaditeľ kancelárie Zväzku Euroregión "Tatry".

 

Počas stretnutia bola zhrnutá realizácia strešných projektov riadených Zväzkom Euroregión "Tatry" a realizovaných v partnerstve s Prešovským samosprávnym krajom a Prešovským samosprávnym krajom. Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia oprávnených inštitúcií a víťazi online súťaže "Mikro líder pohraničia". "Mikro líder pohraničia - 2. ročník".  Po zasadnutí komisie boli vyhlásené výsledky súťaže a odovzdané ceny.

 

Foto: Združenie Euroregión "Tatry"

    Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia” Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia” Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia” Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia” Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia” Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia” Projekty ocenené v súťaži „Mikro líder pohraničia”