Regata plachetníc o pohár programu Interreg Poľsko-Slovensko – reportáž

V poslednú júlovú sobotu, presne 31.07.2021, bol program Interreg Poľsko – Slovensko po tretíkrát partnerom podujatia Eko Cypel Festival. V obci Polańczyk sa uskutočnila regata plachetníc o pohár programu Interreg Poľsko – Slovensko v triede Optimist.

 

Stretli sme sa s milovníkmi plachtenia a využili sme tento čas na propagáciu našich projektov, ktoré sa realizujú v poľsko-slovenskom pohraničí. Propagačný stánok programu sa nachádzal pri Amfiteátri v centre obce Polańczyk. Naši kolegovia a kolegyne z regionálneho kontaktného bodu v Rzeszówe a z Karpatského euroregiónu sa utáborili na polostrove Cypel v Polańczyku. 

Celé podujatie bolo súčasťou XXII. Celopoľského festivalu námorníckej piesne EKO CYPEL 2021. Nechýbali koncerty takých skupín, ako Pod Wiatr, Klang, Szkocka Trupa, EKT Gdynia, Freeborn Brothers.  

Stretnutie bolo pre malých aj veľkých :) Počas festivalu sa uskutočnili ukážky záchranárstva, a najmladší mohli obdivovať plávajúcu scénu. 

Môžete si pozrieť galériu fotografií. 

    Regata plachetníc o pohár programu Interreg Poľsko-Slovensko – reportáž Regata plachetníc o pohár programu Interreg Poľsko-Slovensko – reportáž